Як зробити штучний камінь?

Спантеличившись питанням про те, як зробити штучний камінь, слід уважно вивчити статті про те, яку роль відіграє заливальна форма і технологія виготовлення. За великим рахунком ненатуральний камінь — це той же декоративний бетон. При виготовленні ненатурального каменя використовуються ті ж інгредієнти і аналогічну технологію. Але от виникає питання, чому ненатуральний облицювальний камінь в кілька разів перевершує за ціною декоративний бетон?Цікаво, з якої такої причини бетонний декоративний матеріал, отриманий за допомогою пластикової форми, коштує 400 рублів за квадратний метр (ціни вказані на 2010 рік), а той самий бетон, залитий у форму, виготовлену з поліуретану, називається натуральним каменем і коштує при цьому 1000 рублів. Висновок один, на ціноутворення оздоблювальних матеріалів впливає при цьому використовується форма.

Ціна на штучний камінь безпосередньо залежить від його можливості точно передавати вигляд кам’яної або цегляної кладки, або імітувати камінь. Як зробити штучний камінь відрізнятись від його природних прототипів? Досить просто, треба в точності передати форму, колір і структуру природного каменю. Око людини так влаштована, що може помітити навіть найменшу неточність, причому робить це на підсвідомості. Методики обману людських очей коштують дорого.Справа в тому, що форма, виготовлена з поліуретану, здатна відтворити навіть структуру волосини, а що вже говорити про структуру природного каменю. Як не здасться дивним, але поліуретанова форма відіграє велику роль у створенні колірного оформлення ненатурального декоративного оздоблювального каменю. На поверхні форми, виготовленої з поліуретану, міцно утримуються частинки барвника, поліуретан не дає їм розтікатися і розмазуватися.Можна з упевненістю сказати, що в найближчому майбутньому не буде знайдено іншого матеріалу, який би настільки точно допомагав передавати природну структуру каменю, кераміки або дерева.

Ми вже знаємо, як зробити штучний камінь таким, щоб його неможливо було відрізнити від природного. Прийшла пора поговорити про те, як же правильно вибрати форми, зроблені з поліуретану. Придбання поліуретанових форм — справа нелегка і дуже відповідальна, так як на це буде витрачено левова частка фінансів, запланованих на виробництво ненатурального каменя. Рівень якості поліуретанових форм безпосередньо залежить від рівня якості самого поліуретану і технології виробництва, яку використовує виробник.Природно, що дуже важко визначити і якість вихідного матеріалу, і дотримання технології виробництва, але є деякі моменти, які допоможуть зробити правильний вибір. При виборі поліуретановою форми слід оглянути її тильну сторону. Тильна сторона форми не повинна містити слідів спінювання. Якщо помітна пористість, то це означає, що поліуретан насичений киснем, а в цьому стані його фізичні і механічні властивості істотно знижуються. Іншими словами, така форма бракована.Перед тим як зробити штучний камінь, слід звернути увагу на рівень жорсткості поліуретану. Якщо форма дуже жорстка, то буде важко вийняти з неї заготовку, а якщо форма надто м’яка, то спотвориться виливок з бетону. Для створення ненатурального каменя, в ідеалі жорсткість форми повинна становити сорок одиниць по Шору. На спотворення форми в процесі відливання впливає товщина стінок і перегородок. Якщо товщина зовнішньої стінки менше одного сантиметра, то це означає, що компанія-виробник заощадила на матеріалі на шкоду якості майбутнього ненатурального каменя.Якщо товщина зовнішніх стінок варіюється від трьох до п’яти сантиметрів, то, швидше за все, це підробка, і вам пропонують купити не поліуретанову форму, а наприклад, формопластовую. При спробі відщипнути шматочок поліуретанового матеріалу, ви повинні відчути опір. Якщо надрізати шматочок поліуретановою форми, і спробувати розтягнути кінці, то якісний матеріал розірвати буде важко, а от низькосортний розірветься без зусиль. Для отримання з поліуретану якісної форми потрібен великий досвід поводження з ним.Неякісні форми можуть просто розвалитися на шматочки через кілька тижнів експлуатації. Набувати форми для виготовлення ненатурального облицювального каменю слід у тих компаній, які заслужили довіру. Перед тим як остаточно прийняти рішення про придбання даної форми, попросіть продавця зробити пробну виливок з гіпсу. Зразок повинен точно передавати рельєф каменю, на ньому не повинно бути блиску.

Перед тим, як зробити штучний камінь ознайомитеся з перевагами форм, виготовлених з поліуретану. Високий рівень еластичності поліуретану дозволяє легко виймати виливки, що, в свою чергу, дає можливість робити складні вироби і мінімізувати при цьому ризики пошкодити їх. Використовуючи форму з поліуретану, ви скоротите час на виготовлення ненатурального каменя в два рази.

.
Публікації (RSS) Карта Інтекор