Виробництво штучного каменю

Той факт, що декоративні вироби у вигляді барельєфів, ліпнини, карнизів, скульптур або плінтусів виготовляються за спеціальною технологією з гіпсу, відомий вже кілька століть. А ось минулого, двадцятого, століття стала відомою і широко застосовується ще одна технологія — виробництво штучного каменю теж з гіпсу або з гипсополимерних матеріалів. Як відомо, існує ще технологія виробництва штучного каменю на основі портландцементу. Однак вона поступилася першістю з’явилася технології з застосуванням гіпсу.Основною перевагою, що відрізняє цю технологію, є можливість досить швидкого расформовки елементів в готовому вигляді. Формна оснащення, таким чином, вимагає менших вкладення, а вона вважається тим найдорожчим складовим, яке входить в ціну готового штучного каменю.Таким чином, можна заощадити на виробничо процесі, і отже, отримати конкурентну перевагу за рахунок швидкості обробки і більш низьких цін на продукцію із штучного каменю.

При виробничому процесі з використанням гипсополимерних технологій використовують різні пластифікатори та добавки, які дозволяють модифікувати гіпс, зробити його якомога більш пластичним і податливим. Штучний камінь, який проводиться за подібною технологією, не рекомендується використовувати в зовнішніх оздоблювальних роботах і екстер’єрах .і як би не запевняли виробники, що їх продукція, на відміну від конкурентної, може використовуватися в екстер’єрі, вірити цьому твердженню не варто.Для виготовлення штучного облицювального каменю, призначеного для зовнішніх робіт, застосовується дещо інша технологія з додаванням вібролиття.

Виробництво штучного каменю за допомогою технології, яка використовується портландцемент, передбачає якраз використання ливарних матриць і вібролиту способу виготовлення. Саме ці матриці є самим важливим предметом у цехах з виробництва декоративного каменю. До матрицям (лиття форм) застосовують ряд вимоги. Вони повинні в повній точності повторювати ту фактуру, яку має натуральний камінь. Чим вдаліше імітація, тим вище буде ціна за виріб з готового штучного каменю.

До форм пред’являється вимога високої еластичності, оскільки тільки в такому випадку буде досягнута максимально висока швидкість процесу расформовки. Матеріал, з якого виготовляються форми, не повинен бути занадто чутливим до хімічних компонентів і абразивів. Інакше виробництво штучного каменю стане неймовірно дорогою процедурою, що вимагає постійної заміни зіпсувалися матриць на нові екземпляри. Позаштатні непередбачені ситуації, можливо, також відбудуться, якщо матриця буде погано сумісна з фізичним і хімічним властивостям матеріалу до поєднання з бетоном.

Форми повинні добре утримувати склади наносяться пігментних барвників, не викликаючи розмазування і розтікання.Якщо імітація натурального каменю, як по фактурі, так і по відтінку не досягає високого ступеня відповідності, то готовий виріб е буде занадто високо цінуватися.

В якості матричних форм виробництво штучного каменю використовує різні формні матеріали. Наприклад, формопластами користуються найчастіше не в професійних цехах, а в підпільних приватних, не більших за розміром майстерень. Він вважається небажаним для застосування у виробництві каменю, тому що надає вкрай небажане шкідливий вплив на здоров’я людини, який з ним працює. Крім усього іншого, подібні форми не довговічні, швидко зношуються і псуються. Тому часто виникає економічна недоцільність використання таких форм.

Інший тип форм — поліуретани. Вони вважаються ідеально підходящими для вібролиття за технологією використання цементу. Вартість дані матеріалів перевищує вартість попереднього описаного матеріалу. на відміну від формопласт, поліуретани здатні служити дуже довго. Для порівняння, формопласти характеризуються амортизацією всього в один квадратний метр каменю в готовому вигляді. А поліуретани можуть не зношуватися до виготовлення кількох тисяч відлитих форм. Поліуретани виробляються переважно на американських підприємствах.

Третій вид матриць — компаунди з силіконового матеріалу. Їх використовують при виробництві штучного каменю по технології з використанням гіпсу і гіпсовмісткі речовин. Вони прості в застосуванні, за вартістю цілком доступні, а термін їх використання дозволяє окупати витрати на їх придбання і отримувати прибуток.

Таким чином, виробництво штучного каменю передбачає тривалий процес, у якому формного оснащенні приділяється велика увага. Саме від неї залежить кінцевий результат і цінність готового штучного каменю для подальшого використання, а також його споживча вартість.

.
Публікації (RSS) Карта Інтекор