Вартість штучного каменю

Технологічний процес виробництва ненатурального каменя нагадує процес виготовлення самої звичайної тротуарної або облицювальної плитки, які виробляються на цементній основі. Треба сказати, що спільними у тротуарної плитки і несправжнім каменем є лише технології виробництва, а за зовнішнім виглядом вони дуже сильно відрізняються, крім того вартість штучного каменю істотно вище.

Для початку поговоримо про загальні моменти в технології виробництва декоративного несправжнього каменю і тротуарної плитки.

Технологічний процес та тротуарної плитки, і ненатурального каменя передбачає надання необхідної конфігурації бетонного розчину за допомогою спеціальних форм — ливарних матриць. Такий спосіб виробництва декоративних оздоблювальних матеріалів називають способом вібролиття, так як для того щоб суміш щільно утрамбовувалася в литтєвий матриці, щоб уникнути появи неоднорідних ділянок і дефектів, використовують виброустановки. Природно, що на вартість штучного каменю марка і якість використовуваного устаткування справляють безпосередній вплив.Більшою мірою це відноситься до литим матрицям, від якості яких залежить, наскільки ненатуральний камінь буде схожий на його натуральний прототип. Справа в тому, що людське око дуже чутливий до незначних неточностей і на підсвідомому рівні може розпізнати найменшу невідповідність, так що технологія обману людського ока коштує дуже дорого. Вартість штучного каменю тим вище, ніж він буде точніше імітувати натуральний камінь, а для цього слід використовувати форми, виготовлені з високоякісних матеріалів.

Друге схожість при виготовленні декоративного ненатурального каменю і тротуарної плитки — використовувані компоненти. Тротуарна плитка та ненатуральний декоративний камінь виготовляються на основі цементу, барвників, наповнювачів і спеціальних добавок, які допомагають у створенні і підтримці форми. Зрозуміло, що ніхто не буде сперечатися з тим, що вартість штучного каменю безпосередньо визначається якістю і ціною бетону та інших інгредієнтів, які визначають рівень якості і термін експлуатації декоративного ненатурального каменя.

Третє схожість у виробництві — це обладнання, яке застосовується для виготовлення оздоблювальних матеріалів. І в першому, і в другому випадках використовуються вібростоли, бетонозмішувачі, розчинозмішувачі, вібросита, камери для сушіння, транспортні засоби і так далі. Треба сказати, що на цьому вся схожість закінчується. Далі поговоримо про відмінності.

Вібролиття являє собою один з головних методів створення суміші з бетону. Треба зазначити, що існує ряд бетонів, які допустимо заливати в ливарні форми без вібрації, використовуючи так званий вільний метод заливки. Застосування методу вільної заливки дозволяє набагато спростити процес виробництва. Метод вільної заливки застосуємо тільки до технології виготовлення ненатурального облицювального каменю. Даний вид ненатурального облицювального каменю виготовляється з гіпсу і застосовується лише для проведення облицювальних робіт всередині приміщення.

Вартість штучного каменю також визначається розмірами площі, що використовується для виробництва декоративного оздоблювального матеріалу. Наприклад, для виготовлення дикого каменю потрібно набагато менше виробничих площ, ніж для виготовлення тротуарної або облицювальної плитки на основі бетонної суміші. Пояснюється це просто, процес виробництва дикого каменю є укороченим, тому що час, який потрібен для витримки бетону при виготовленні каменю, разів у десять менше, ніж для виробництва облицювальної матеріалу з бетону з вмістом гіпсу.

Зрозуміло, що властивості бетону, що використовується для виробництва плитки, відрізняються від властивостей бетону, який застосовується для виробництва декоративного облицювального матеріалу. Ненатуральний камінь повинен мати якомога меншу вагу для того, щоб їм можна було облицьовувати скільки завгодно тонку і неміцну стіну.Декоративний ненатуральний камінь повинен мати точні розміри, а його лицьова сторона не повинна мати дефектів. І, звичайно, колірна гамма повинна бути максимально наближена до натуральної. Все вищеперелічене має безпосередній вплив на вартість штучного каменю.

Обладнання, що використовується для виготовлення ненатурального декоративного каменю повинно мати можливість налаштування на високий рівень точності дозування, яка має безпосередній вплив на фізичні та експлуатаційні показники кінцевого продукту.

Цікаво, що собівартість виробництва дикого каменю і облицювальної плитки приблизно однакова, а от вартість штучного каменю на ринку набагато вище.

.
Публікації (RSS) Карта Інтекор