Технологія виготовлення штучного каменю

Облицювальний матеріал, який використовується для оздоблювальних робіт, зовнішніх і внутрішніх, отримала назву штучний камінь. Його ще називають декоративним каменем. У нашому суспільстві штучним каменем вже сміливо називають все те, що зовні нагадує природний камінь, але зроблено не природним шляхом, а руками людини.Для повноцінної і вдалою імітації натурального каменю, існуючого в природі, необхідно суворо дотримуватися склад використовуваних компонентів, з яких проводиться штучний камінь, технологія виготовлення передбачає використання синтетичних компонентів і штучних матеріалів. Вже давно розпочаті були зроблені перші спроби відтворити камінь, який був створений природним шляхом, але сьогодні цей процес досяг свого апогею.

Сьогодні розвиваються технології дозволяють відтворювати камінь, який в точності імітує фактуру дерева, а також металу і металевих поверхонь. Самим останнім з’явився штучний камінь, технологія виготовлення якого дозволяє створити імітацію бетону. Він виглядає набагато привабливіше звичайного натурального, тому отримав назву декоративного і став більш поширений в застосуванні для облицювальних робіт. штучний бетон по вазі більш легкий, ніж натуральний камінь. Ця технологія має як своїх прихильників, так і знедолених критиків.Ті, хто висловлює думку на користь застосування штучного бетону, впевнені, то це найшвидший і найдешевший спосіб якісно і стильно зробити облицювання фасадів і внутрішніх поверхонь будинку. Ті ж, хто проти цього способу облицювання, кажуть, що штучний камінь такого типу зовсім не гідний бути заміною натурального, оскільки представляє з себе лише дешеву несхожу імітацію. Що ж, думка «за» все ж перемогло «думка «проти».Штучний камінь, технологія виготовлення якого стає доступною кожному бажаючому у дворі власного будинку, стає все більш поширеним матеріалом в будівництві і обробці.

Візьмемо, приміром, інший натуральний камінь, який не надто поширений на планеті, його можна знайти тільки в деяких місцях, кількість яких становить лічені одиниці. До таких каменів можна віднести яшму, малахіт, чароїт, рожевий граніт. Ці камені коштують неймовірно дорого. Так чому ж штучний камінь, технологія виготовлення якого дозволяє відтворити імітацію цих каменів, не може бути використаний людиною в цілях економії? Це представляється досить розумним компромісним рішенням.Оптимальна, доступна ціна в поєднанні з готовим результатом — це поєднання, яке гідно замінює оригінал на якісну підробку.

Штучний камінь випускається переважно у вигляді плит. Деякі виробники відрізняються тим, що випускають штучний камінь в аркушах великого розміру. Такі листи використовуються в якості стінових панелей для облицювальних робіт на фасадах будівель, а також для влаштування вентильованих фасадів.

Штучний камінь при виробництві забарвлюється в певні кольори. Саме успішність такого фарбування, а також відтворення фактури натурального каменю визначить у майбутньому цінність такого каменю. Для фарбування каменю застосовується спеціальна технологія, яка передбачає занурення в однорідну фарбувальну масу. Найпоширенішим способом вважається той, при якому фарбу наливають в ті форми, в які буде залита маса для отримання каменю. Колір повинен розподілятися як можна більш неправдоподібно, неприродно. Тоді буде досягнуто максимальну схожість з природою.Така технологія фарбування штучного каменю дає можливість фарбі проникнути досить глибоко. А якщо товщина виготовляється каменю не занадто велика, то він може просочитися наскрізь.

Інша технологія передбачає поверхневе фарбування. Можна здогадатися, що фарбувальна маса не розливається по формах перед заливкою маси. На готовий отриманий штучний камінь наносять фарбувальну масу. Про такий спосіб можна сказати, що він менш кращий, ніж фарбування в масі. По-перше, якщо відколеться шматок від такого штучного каменю, всередині буде доступна погляду вся незабарвлена структура, що відразу ж розвіє уявлення про імітацію природного каменю. Всередині такої камінь абсолютно не фарбується.Рекомендується така технологія фарбування тільки як додатковий спосіб, що застосовується після тієї, яка передбачає фарбування каменю в масі.

Для фарбування використовують водно-акрилові фарбувальні склади. Саме вони здатні проникати в поверхню і тривалий час не піддаватися вигорання на яскравому сонці. Кислотні барвники доводиться ще і промивати після сушіння, усувати дефектні ділянки, а при цьому збільшується термін, необхідний для повної сушіння фарби та приведення його у готовий вигляд. Кислотні барвники небажані для використання штучного каменю, який буде застосовуватися у внутрішніх облицювальних роботах.

.
Публікації (RSS) Карта Інтекор