Ширина стільниці

Вибір параметрів стільниці часто залежить від того, для яких цілей вона в наслідок повинна послужити.Так, наприклад, стільниця, закріплена в ванній і кухні, функціонально мають різне призначення.На кухні це — робоча поверхня, бо на неї весь час чиниться певний тиск, ну а в ванній набагато більше впливає перепад температур і висока вологість.Тому ширина стільниці для різних випадків також підбирається різна.

Почнемо з кухні.Стандартна ширина стільниці тут у більшості виробників становить 0,6 метра.З одного боку, це стандарт, однак стандарт не зовсім зручний.Проблема в тому, що на кухні прийнято розташовувати всілякі шафи прямо над робочою поверхнею.Це призводить, як правило, до того, що господиня або господар змушені терпіти незручності, особливо, коли хтось інший намагається щось дістати з шафи.Тому в таких випадках іноді простіше збільшити ширину стільниці як мінімум на 5 см, щоб зробити робоче місце набагато більш зручним.

Ширина стільниці, правда, дещо відрізняється в тих місцях, де в неї вбудовується техніка, наприклад, при розміщенні плити чи раковини.Пояснюється це аж ніяк не особливими навантаженнями, а найчастіше наявністю труб, що проходять як раз в цих місцях.

Примітно, що такі розміри стільниці, як правило, не співвідносять зі стандартом.Принаймні, державним, зі стандартами фірми, що виробляє цю меблі.Вони, хоча і не універсальні, але в разі заміни стільниць їх необхідно враховувати.Однак виробляти стільницю більшої ширини не має сенсу, оскільки вона не витримає навантажень.

Чому так відбувається?В першу чергу, із-за особливостей кріплення, тому як сам лист зазвичай провисає над поверхнею, маючи кріплення з боків.І чим ширше буде стільниця, тим менші навантаження вона зможе переносити.

Багато що залежить також від матеріалу, з якого вона виготовлена.Якщо у вас плита з ДСП, то вона менш стійка до пошкоджень, однак, вона досить легка і її можна замінити, скоротити або збільшити.Місця стиків і швів завжди утворюють крихкі ділянки.Трохи по-іншому поводиться стільниця з каменю.Вона за своєю природою більш важка, хоча і міцна.Встановлювати такі стільниці широкими не радиться, це вимагає додаткових опор, так як велике навантаження припадає безпосередньо на меблі і підлогу в кухні.Максимальна ширина такої стільниці повинна складати 1,2 метра.

З ванної справи йдуть трохи інакше, все залежить від якості гідроізоляції матеріалу.Але слід пам’ятати, що тут в стільницю завжди раковина монтується, а вона чинить постійний тиск.Тому такі стільниці недоцільно робити широкими, крім того, невелика їх ширина продиктована також побутовими умовами.

Крім горезвісних 0,6 метра, зустрічаються більш зручні варіанти — 0,5 метра і навіть особливо мінімальні — 0,45 метра.Велика частина навантаження доводиться на центр і обумовлена вагою самої раковини.Така модель діє для ДСП, дерева, ламінату і низки інших матеріалів, але не для всіх.Так, наприклад, стільниці зі штучного каменю дозволяють кріпити раковину не зверху (як це зазвичай буває), а на рівні зі стільницею і навіть безпосередньо під нею.

Навантаження, яка може припадати на стільницю — від 80 кг в класичному її вигляді.Але варто пам’ятати також про те, що всі матеріали мають різні показники міцності і стійкості.

Якщо вам необхідно зробити стільницю широкою, не обтяжуючи її, можна використовувати нестандартні види матеріалів, яких зараз безліч.Дуже популярний ДСП, ламінований шаром штучного каменю.

Ширина стільниці — не єдиний показник, що визначає, яке навантаження вона може витримати.Існують відмінності в товщині стільниць: наприклад, аналоги, що мають товщину 4, а не 3 см, безумовно, витримують великі навантаження.

Слід пам’ятати, про який ширині стільниці ми б не говорили, в будь-якому випадку максимальні навантаження припадають на певні точки.А саме, на точки стиків — там, де проходять стінки меблів і опори стільниці, ці місця мають потребу в особливо ретельному спостереженні за появою тріщин, подряпин і т. д. Якщо ж вести розмову про зовсім примітивних стільницях, які встановлюють, наприклад, на дачі, то такі витримують вагу близько 30 кг і для звичайного побуту не годяться.

.
Публікації (RSS) Карта Інтекор