Шарувато-паперовий пластик: від виробництва до використання

Якщо трішки заглибитися в історію, то стане ясно, що декоративні паперово-шаруваті пластики є потоками електротехнічних гетинаксов і мають відношення до шаруватим композиційним матеріалам. Зауважимо, що неправильно називати декоративний пластик словом ламінат, тому що в Англії ламінатом називають різноманітні матеріали, що мають шарувату структуру.

Декоративний паперово-шаруватий пластик має наступну структуру: верхній декоративний шар, внутрішні шари, нижній врівноважує шар, нижній декоративні еле ий шар. Внутрішні шари декоративного пластику являють собою крафт-папір, яка просякнута фенолформальдегидними смолами. Для виготовлення декоративного шару застосовують однотонний папір вищої якості, або папір з надрукованими на ній малюнком. Папір проходить обробку меламиносодержащими смолами.Для продовження терміну експлуатації декоративного паперово-шаруватого пластику його зміцнюють спеціальної твердої захисною прозорою папером, яка також проходить обробку меламиносодержащими смолами. Така тверда прозора захисна папір називається оверлей.

На сьогоднішній день не існує загальноприйнятої класифікації декоративних паперово-шаруватих пластиків. Кожна компанія-виробник класифікує свою продукцію по-своєму. Більш або менш повну класифікацію можна побачити в євростандарті. Взагалі декоративні пластики бувають односторонні (з однієї декоративною поверхнею) або двосторонні (з двома декоративними поверхнями). По сфері використання паперово-шаруваті пластики ділять на облицювальні, їх товщина не перевищує двох міліметрів, і на конструкційні пластики, товщина яких не менше шести міліметрів.Розрізняють меблеві декоративно-шаруваті пластики, декоративні пластики для облаштування внутрішніх приміщень, пластики для виробництва робочих поверхонь і пластики для зовнішнього використання. У кожному з перерахованих вище випадків використовується своя різновид декоративного пластику.

Розрізняють постформуемі і деформуються пластики, на цю класифікацію впливає вид і властивості смоли, яка використовується для просочення. Недеформованих хірургів віддають перевагу при обробці ідеально рівних поверхонь, а постформируемі пластики використовують для виготовлення підвіконь, стільниць і так далі.

Іноземні компанії-виробники пропонують споживачеві широкий спектр всіляких видів декоративних паперово-шаруватих пластиків, які відрізняються за дизайном, по товщині, за форматами, з набору стандартних і специфічних властивостей.

Окремо слід сказати про комбінованих пластиках. На сьогоднішній день великим попитом користуються металізовані пластики. В даний час багато компаній-виробники пропонують увазі споживача декоративні пластики, у яких в якості декоративного шару використовується натуральний деревний шпон.

На ринку декоративних матеріалів представлені пластики з матовою, глянсовою і тисненою поверхнями. Вид поверхні декоративного паперово-деревного пластику багато в чому визначається видом поверхні прес прокладок, виконаних зі сталевих нержавіючих смуг, які можуть бути матові, глянсові або тиснені. Колір декоративного пластику і його малюнок визначається кольором і малюнком декоративного паперу. Декоративний папір може бути чорна, біла або кольорова, а також з нанесеними поліхромними або монохромними малюнками.Що стосується малюнка, то його вид залежить тільки від можливостей сучасної техніки.

.
Публікації (RSS) Карта Інтекор