Що таке Штучний камінь?

Штучний камінь – загальна назва, його застосовують для ряду промислової продукції, яка представляє собою імітацію натурального каменю. Штучний камінь, завдяки своїй практичності, універсальності, знайшов широке застосування і при виготовленні меблів. Для дизайнерів – це прекрасна можливість створити меблі нестандартної форми і колірного рішення. Високо були оцінені покупцями і практичні властивості штучного каменю. Він може прослужити десятки років, не змінюючи свого первозданного зовнішнього вигляду.

ЗАСТОСУВАННЯ ШТУЧНОГО КАМЕНЮ
Безшовні стільниці, барні стійки, мийки, тривимірні дизайнерські вироби будь-якої форми, вироби для дому, офісів, шкіл та медичних установ – ось основна сфера застосування штучного каменю.
СТІЛЬНИЦІ ЗІ ШТУЧНОГО КАМЕНЮ
Однією з перших сфер, де знайшов застосування штучний камінь, було виготовлення кухонних стільниць, подстолков для раковин, так само з нього виготовляють пристінкові бортики та стінові панелі. Такі стільниці мають виняткові експлуатаційні якості: не бояться вологості, перепаду температур, не вигоряють на сонці, досить міцні, за ними легко доглядати, не токсичні, а в разі випадкового пошкодження піддаються реставрації. Штучний камінь завдяки безшовному з’єднанню елементів перешкоджає розвитку бактерій в стиках, тому це самий гігієнічний матеріал для стільниць. Виробники штучного каменю пропонують широку гаму колірних рішень, камінь може імітувати практично будь-яку текстуру, на нього можна нанести малюнок, візерунок, напис. Прекрасним доповненням до стільницям стануть і мийки зі штучного каменю.
  Столешница из искусственного камня
ПІДВІКОННЯ ЗІ ШТУЧНОГО КАМЕНЮ
Може задати тон інтер’єру кімнати або офісу. Можливості обробки не обмежені якимись чіткими рамками: можна виготовити підвіконня будь-яких розмірів, форм, товщини. Що стосується колірної гамми, то деякі виробники можуть запропонувати більше 80 різних кольорів штучного каменю. З переваг варто відзначити і високу термостійкість штучного каменю, в порівнянні з іншими матеріалами, що дозволяє підвіконню зберігати тепло. А стійкість до вицвітання, ударостійкість, водостійкість, легкість в прибиранні роблять його ідеальним варіантом для підвіконня.
Барні стійки з штучного каменю прикрасять не тільки бар або ресторан, але і додадуть сучасного вигляду житлового приміщення.
Раковина зі штучного каменю виготовляється шляхом термоформинга. Виробники пропонують раковини різних форм, найбільш затребувані раковини круглої і овальної форми. Матеріал раковини збігається з матеріалом стільниці, завдяки чому виходить, виріб яке має монолітний вид. Для цього використовують технологію безшовного з’єднання, що особливо важливо для кухонь і ванних кімнат, де гостро стоїть питання протікання води. У покупців є можливість замовити мийку зі штучного каменю, яка за кольором буде збігатися зі стільницею або підібрати контрастні кольори. Такі раковини використовуються як для громадських, так і житлових санітарно-гігієнічних приміщень.
Це далеко не всі області, де може бути використаний штучний камінь. Прекрасним доповнення до інтер’єру може стати журнальний столик зі штучного каменю чи комод зі стільницею зі штучного каменю. Для яких би цілей Ви не використали штучний камінь – Ви неодмінно отримаєте високу якість.
ВИДИ ШТУЧНОГО КАМЕНЮ
Штучний камінь буває декількох видів:
Кварцовий камінь має в своєму складі натуральний кварц і синтетичні смоли. У процентному співвідношенні кварцової крихти – 95%, решта 5% – це полімерні зв’язуючі. Використовують для виготовлення стільниць, меблів для приміщень громадського харчування.
переваги:
Не піддається механічній дії;
Стійкий до хімічних речовин;
Великогабаритні розміри листів кварцу зводять до мінімуму кількість стиків і швів.
Поліефірний камінь відноситься до найбільш плавким матеріалами. Це властивість обмежує сферу його застосування – він не підходить для місць, де є значні температурні перепади.
Штучний літієвої камінь відрізняється відсутністю можливості термоформинга – це значить, що він не гнеться під дією високої температури. Для його виготовлення використовуються спеціальні полімерні зв’язуючі матеріали.
Акриловий штучний камінь об’єднав в собі всі найкращі властивості. Витримує перепади температур: дослідження показали, що він може витримати до 150 градусів, хімічно інертний, не горить, морозостійкий. Має гладку поверхню, що забезпечує його високу гігієнічність. У дослідженнях на стиск, статичне навантаження, ударну в’язкість, міцність на розтяг довів свою надійність і міцність. Показником довговічності є і той факт, що виробники дають гарантію на нього не менше 10 років.
З цього можна зробити висновок, що найбільш практичними є акриловий і кварцовий камінь. Кварц кілька міцніше, а ось акрил пластичнее кварцу, і він дозволяє створювати безшовні вироби.
ВИРОБНИКИ І ВАРТІСТЬ ШТУЧНОГО КАМЕНЮ.

Якими властивостями володіють різні марки штучного акрилового каменю, і як покупцеві зробити правильний вибір.
Вибір, як завжди, залежить від вашого гаманця і вимогливості до якості продукту.
Під якістю акрилового каменю ми будемо розуміти гарантію стабільність і довговічність зовнішнього вигляду, міцність конструкції, стійкість до подряпин і пошкоджень, термостійкість і ін.
Всі марки каменів представлені на російському ринку володіють різним рівнем якості і різною ціною.
“Найстарішим” і відомим акриловим каменем на світовому ринку вважається Corian (Коріан) виробництва американської фірми DuPont (Дюпон). Кориан проводиться на заводах компанії по всьому світу, включаючи Америку, Європу і Китай. Кориан відомий стабільним зразковим якістю і новаторським підходом у розробці нових кольорів і дизайнерських рішень. Хоча через відкриття заводів з виробництва Кориан в Китаї, якість цієї знаменитої марки початок кілька страждати. Колірна гамма Кориан – одна з найширших на ринку (близько 120 відтінків). Начебто все чудово (майже). Проблема лише одна – висока ціна.
Другими за популярністю стоять виробники Південної Кореї. За останні 10-15 років корейські виробники зробили якісний стрибок у виробництві штучного каменю і встали врівень зі зразком галузі коріаном. Як і було сказано якість корейських виробників ні в чому не поступається якості Коріан ні по довговічності, ні по практичності. Є лише деякі нюанси. Ось вони:
Staron (Старон) фірми Samsung і Hi-Macs (Хай-Макс) фірми LG, практично не відрізняються один від одного. Якість на одному стабільному рівні. Ціна також однакова, хоча дешевше Коріан на 20-25% (що приємно). Відмінності є лише в кольоровій гамі. У старон вона трохи ширше (близько 95 відтінків), у Хай-Макса трохи вже (80 відтінків).
Tristone (Трайстоун) фірми Lion Chemtech (Південна Корея) порівняно недавно з’явився на російському ринку. Це штучний камінь молодого, амбітного виробника, що не такого відомого як DuPont, Samsung і LG, який увібрав в себе всі кращі якості старших братів і вносить свої власні. Колірна гамма Трайстоун становить 60 відтінків , що дещо менше, ніж у конкурентів. Трістоун пропонує найпопулярніші і затребувані кольору, ті що не користуються попитом просто знімаються з виробництва. Таким чином «розумна палітра» Трістоун задовольняє всі потреби дизайнерів в колірній гамі і скорочує непотрібні витрати на виробництво непопулярних квітів. Вся продукція компанії виробляється на найсучаснішому обладнанні з використанням новітніх технологій. Акриловий камінь Трістоун абсолютно безпечний для здоров’я, він має сертифікат UNE-EN ISO 1186, його можна використовувати на підприємствах харчової промисловості та громадського харчування.
Головною перевагою Трайстоун є те, що при збереженні всіх кращих якостей відомих конкурентів, за рахунок нових високотехнологічних підходів до виробництва його ціна значно нижча. Так, абсолютно всі кольори Trisone дешевше Кориан, Старон і Хай-Макс на 30-50%. Гарантія на Трайстоун становить 10 років. Трайстоун на даний момент є найперспективнішим та динамічним гравцем на ринку штучного каменю.
Третіми за якістю і ціною є китайські виробники. Як і в інших галузях, китайці безсоромно копіюють досягнення своїх західних конкурентів.
Серед китайських виробників можна виділити Acrilica (акрілік), Bienstone (Бьенстоун), Polystone (Полистоун), Bitto (Бітті) та ін. Всього китайських виробників штучного каменю близько двохсот. Але далеко не всі представлені на російському ринку. Китайська продукція відрізняється дешевизною (в середньому дешевше на 50%, ніж основні гравці ринку). Все б добре, але якість виробів часто підводить і обробників і кінцевих споживачів. Довговічність, тривалу гарантію, стабільність якості від цих виробників вимагати складно. Китайський штучний камінь – досить компромісний варіант для тих, хто обмежений у коштах і готовий пожертвувати якістю на догоду економії.
ВІДЕО ПРО ШТУЧНИЙ КАМІНЬ

.
Публікації (RSS) Карта Інтекор