Процес виробництва і облагороджування плит МДФ

Технологія виготовлення плит МДФ бере свій початок з технології виробництва древесноволоконних плит (ДВП), яка була вдосконалена з метою розвитку сухого способу виробництва. Назва МДФ походить від англійської назви Medium Density Fiberboard, що в перекладі означає среднеплотное волокнисту покриття — СпВП. У плитах МДФ вдало поєднується розвинена поверхня деревних волокон, зменшений цикл пресування з високим рівнем міцності, який досягається за рахунок використання сполучних елементів. В нашій країні не є Госту на виробництво плит МДФ.Компанії-виробники використовують свої особисті технології виробництва або виготовляють МДФ за європейськими стандартами. Європейські стандарти дозволяють розрізняти наступні марки плит МДФ: плити МДФ загального призначення, загального призначення (вологостійкі), конструкційні і конструкційні вологостійкі.

На сьогоднішній день можна назвати більше трьохсот різних виробів з МДФ, кольори яких вражають своєю різноманітністю. Тонкі плити МДФ, кольори яких можна вибрати на будь-який смак, використовуються для виробництва задніх стінок корпусних меблів, дна висувних ящиків. Плити МДФ, товщина яких варіюється від 6 до 8 міліметрів, активно застосовується у виробництві стінових і стельових панелей, а також використовується як основа для ламінованого паркету.Плита МДФ товщиною від 16 до 30 міліметрів застосовується для виробництва рельєфних меблевих фасадів, стільниць, футлярів годин, корпусів піаніно і так далі. Плити МДФ, товщина яких змінюється від 30 до 60 міліметрів, піддаються такій же обробці, яку проходить деревина. Використовуються дані плити при виготовленні міжкімнатних і вхідних дверей, для виготовлення точених і рельєфних виробів, перил та сходів для сходів, ніжки крісел і роялів. МДФ відмінно піддається обробці за допомогою фрез.Досить велика різноманітність деталей, які можна виготовити з плити МДФ, колір яких можна підібрати на будь-який смак.

Середні шари плити МДФ щільні і однорідні, це дає можливість фрезерувати профільні кромки, виконувати глибоке профілювання, прорізати пази, свердлити і фрезерувати їх.

Нижче коротко опишемо технологію виробництва плит МДФ. Все починається з підготовки сировини. В якості сировини використовуються круглі колоди, причому можна використовувати деревини низької якості. У спеціальному барабані колоди очищаються від кори, після чого надходять в рубочную машину, яка перетворює колоди в тріску.Потім тріски просіваються через дрібні і великі сита для того, щоб відокремити дрібні і великі частини. Розсортовані тріски на конвеєрі, надходять у сепаратор, де промиваються в гарячій воді для відділення піску, скла, дрібних камінчиків і інших дрібних включень.Після того, як миття закінчена, тріски поміщають в бункер, де вони піддаються нагріванню пором до температури ста градусів Цельсія, що дає можливість незалежно від зовнішніх факторів добитися однакової температури і вологості трісок перед подачею їх в прес. Після обробки парою тріски потрапляють на рафинатор, де їх роздрібнюють. При виробництві МДФ тріски піддаються роздрібненню тільки один раз. Після подрібнення до маси додають смоли, зв’язувальні речовини, парафін і отверджувачі. Отримана маса потрапляє в сушарку, а потім в циклони, за допомогою яких з неї витягується повітря.Для пресування деревної маси можуть застосовуватися такі види пресів: одноповерхові преси, багатоповерхові преси, безперервні преси та преси каландрового типу. Після пресування плити можуть мет різну товщину, тому вони піддаються калібрування і шліфування.

Споживача завжди вражає різноманітність виробів з плит МДФ. Кольори виробів мають найширший спектр. Це досягається облагороджуванням плит МДФ. Для облагороджування плит МДФ використовуються плівки на паперовій основі, синтетичні плівки, паперово-шаруваті пластики, лакофарбові матеріали. Всі ці способи дозволяють надати плит МДФ кольору найширшого спектру, що робить їх привабливим матеріалом для дизайнерів і виробників меблів.

Обробка рідкими лакофарбовими матеріалами плит МДФ, квітами широкого спектру здійснюється для твердих виробів. Процес фарбування складається з трьох етапів: шпатлювання, грунтування і фарбування.

Ламіновані плити МДФ може бути одношаровим чи багатошаровим. На багатоповерховому пресі процес ламінування займає всього кілька хвилин, а на виході виходить плита МДФ, колір якої задовольнить самого вимогливого споживача.

На заході розробляють методи наскрізного фарбування плит МДФ безпосередньо у процесі їх виробництва. Краще всього наносити фарбувальні склади на тонкі волокна деревини, з якої виробляють плити МДФ. Кольору (насиченість і яскравість) багато в чому залежать від товщини волокна тріски і від її щільності.

картридж! .
Публікації (RSS) Карта Інтекор