Постформирование пластику

Меблеві пластики HPL виробництва WILSONART і RESOPAL в процесі постформирования

Незважаючи на уявну простоту, застосування меблевих пластиків, у процесі виробництва виробів при постформинге, можуть виникнути низка труднощів. Постфрорминг пластикових панелей, це подальша зміна геометричних і фізичних параметрів при виготовленні меблів або декоративних елементів. Оскільки найбільш оптимальний температурний режим лежить в межах 155 — 170 градусів, підтримання його в цих рамках, основа якості. Слід зазначити, що температура постформирования залежить так само від колірної гами пластику, з-за різного наповнювача.Для початківців виробників, і для досвідчених, не завадить наявність спеціального індикатора температури або датчика температури. Точне визначення температури згину позитивно впливає на режим постформирования і, як наслідок, на якість виробів. Меблевий пластик в процесі посформирования допускає радіус згину до 8 мм. Загин у зворотний бік, що набирає популярність останнім часом, може бути до 5 мм радіусу. Поверхня меблевого пластику з боку нанесеного клейового шару повинна мати шорстку поверхню.

Можливі проблеми в процесі постформирования і методи усунення

Відшарування від основи найбільш часто зустрічається дефект. Основні причини-це незначний або неякісний клейовий шар. Взагалі якість клею значно впливає на адгезію, рекомендується застосовувати фірмовий контактний клей, наприклад LOKWELD. Недостатня очистка поверхні, вологі поверхні або жирові плями, а так само недостатня шорсткість, так само сприяють відшаруванню.

Температура постформирования, нижче передбаченої температури з порушенням технологічного процесу. Фактор, про який забувають малодосвідчені виробники, тиск на поверхню пластику при охолодженні. Ні в якому разі не можна змінювати тиск при зміні температури, це призводить не тільки до відшаровування, але і до викривлення деталей.

Тріщинуватість на вигині.

Для недопущення тріщин слід дотримувати наступні правила:

Радіус вигину повинен відповідати технологічним параметрам, як вже відмічено вище, зовнішній радіус вигину 8 мм, внутрішній 5 мм.

Поверхня основи повинна бути ретельно зачищена і знежирена.

Необхідно забезпечувати достатній тепловий потік, причому одночасно по всій довжині згину.

Температурний нагрів при постформировании повинен досягатися досить швидко, в межах 30 секунд.

Викривлення пластикового шару і деталей.

Недостатня товщина деталей, або відсутність компенсуючого шару, часто призводить до викривлення.

Надмірна вологість основи.

Різний температурний градієнт на поверхні постформирования і передчасне зняття або послаблення тиску, призводить до викривлення.

Спучування і бульбашки на поверхні пластику.

Недостатня просушування поверхні основи, сліди вологи або сторонні включення.

Сліди від жиру.

Надмірний нагрів поверхні одна з основних причин спучування і бульбашок.

Дотримання даних коротких рекомендацій, значно підвищує якість постформируемих виробів з меблевого пластику.

.
Публікації (RSS) Карта Інтекор