Пластик HPL і CPL

У сучасному житті полімерні матеріали стають все більш і більш популярними. Меблева промисловість також намагається йти в ногу з часом, і активно використовує пластик при виробництві меблів. Однієї з різновидів пластика — декоративний паперово-шаруватий пластик. З цієї різновиди пластику стільниця виконана офісного столу, фасади кухонних меблів і так далі. Якщо уважніше придивитися, то з декоративним паперово-шаруватим пластиком ми стикаємося практично на кожному кроці.Цей пластик має безліч переваг: тривалий термін експлуатації, високі естетичні характеристики, універсальність. Всі перераховані вище призвело до того, що декоративний паперово-шаруватий пластик отримав велике застосування у дизайнерів, виробників меблів, будівельників. Вироби з декоративного паперово-шаруватого пластику отримали схвалення і серед споживачів.

Декоративний паперово-шаруватий пластик (ДБСП) відноситься до сучасним синтетичним оздоблювальним матеріалам. Іноді цю різновид меблевого пластику називають просто паперово-шаруватим пластиком. В Америці і Європі вже дано по заслугах оцінили експлуатаційні характеристики паперово-шаруватого пластика, тепер і в Росії широко використовують цей декоративний матеріал. Виробляє паперово-шаруватий пластик із спеціальних сортів паперу, попередньо просочених термоактивними смолами. Подібного роду пластики складаються з декількох шарів паперу, які просочені фенольними смолами.Під впливом високого тиску аркуші паперу пресуються. Під впливом тепла і високого тиску смоли починають танути, поступово утворюючи однорідний нерозчинний матеріал. Велика температура і високий тиск дають можливість отримати високоякісний матеріал, що володіє тривалим терміном експлуатації. Отриманий таким чином пластик несприйнятливий до механічних пошкоджень, зносостійкий, не сприйнятливий до дії хімічних речовин, миючих речовин, бензину, жирів, мастил, олив, косметичної продукції.На цьому пластику не з’являються плями, він е вигорає під вплив сонячних променів. Паперово-шаруватий пластик не потребує в захисному покритті. Властивості паперово-шаруватого пластику та сфера їх застосування безпосередньо залежать від її будови, від виду смол, якими просякнута папір, від структури поверхні, від параметрів пресування. Все вищеперелічене плюс високий рівень міцності роблять пластик універсальним декоративним матеріалом. Поверхня декоративного паперово-шаруватого пластику може бути матовою або глянсовою.При фарбуванні поверхні використовується широка колірна гамма, що робить його популярним для обробки елементів меблів, а також для обробки внутрішніх приміщень. Декоративний паперово-шаруватий пластик широко використовується для виготовлення меблів для ванної кімнати, для кухні, для виготовлення медичних меблів та меблів для дитячих кімнат.

За способом виробництва паперово-шаруватий пластик поділяється на два види HPL і CPL. Пластик HPL (High pressure laminat) виходить в результаті пресування в багатопро пресах, що мають високий (10±1 МПа) тиск. Пластик CPL (Continuous pressure laminat) проводиться безперервним способом. Після пресування оборотна сторона паперово-шаруватого пластику піддається шліфовці до досягнення шорсткості, яка сприяє міцному приклеюванню.

.
Публікації (RSS) Карта Інтекор