Переваги плит МДФ перед натуральним деревом

МДФ (MDF) являє собою плити, отримані із спресованих дрібних частинок деревини. При виготовленні МДФ не застосовуються такі речовини, як епоксидні смоли або фенол, які активно використовуються при виробництві деревно-стружкової плити в якості сполучного елемента. При виробництві МДФ в якості зв’язуючих речовин застосовують лінгин. Лінгин — це природний компонент, який входить до складу будь-якої деревини, і виділяється з неї при нагріванні. Виходячи з вищесказаного, МДФ можна назвати екологічно чистим матеріалом.

Процес виробництва плит та панелей МДФ полягає в наступному: дрібна деревна стружка піддається пресуванню при високій температурі і під достатньо високим тиском. Після того, як стружка спрессуется, отримані плити просочуються спеціальними складами, які роблять МДФ вогнестійкими і вологостійкими, після цього на спеціальних верстатах плитах надають необхідну форму.

Властивості МДФ дозволяють легко і просто фарбувати плити або ламінувати їх. МДФ ламінований може відтворювати будь-який колір і відтінок, аж до структури дерева. МДФ ламінований має презентабельний зовнішній вигляд, що володіє високими гігієнічними властивостями, дає можливість виконувати фрезерні роботи, мдф ламіновані допускають можливість ламінації з одного боку, та фарбування (або розкриття лаком) з іншого боку. Ламінована плита МДФ володіє високим рівнем міцності, стійкістю до світлового впливу, термостійкістю.МДФ ламінований не чутливий до дії хімічних речовин, стійкий до впливу вологи. Технічні характеристики ламінованого МДФ ні в чому не поступаються технічним характеристикам цельнопрессованних плит.

Плити МДФ користуються великою популярністю у самих різноманітних областях. МДФ ламінований дозволяє виробляти близько трьохсот найменувань виробів. Одна зі сфер, де МДФ застосовується особливо активно — будівництво. У будівництві широко застосовуються стелі та стінні панелі, виготовлені з МДФ, з використанням плит МДФ виконуються різні види внутрішніх оздоблювальних робіт. Окремо слід сказати про використання МДФ, МДФ ламінованого при виготовленні меблів.З МДФ виробляють офісну й кухонні меблі, торгове обладнання, різну тару, в тому числі і тару багаторазового використання. МДФ ламінований застосовують при виготовленні підвіконь, корпусів музичних інструментів, сходових елементів. Використовують МДФ і при будівництві автомобілів, в суднобудуванні і вагонобудуванні. У цих галузях плити МДФ застосовуються для внутрішнього облицювання.

Враховуючи все вищесказане, можна сміливо заявити, що плити МДФ користуються великою популярністю. Така популярність плит МДФ пояснюється, по-перше, механічними характеристиками, які нітрохи не гірше, ніж у дерева.По-друге, високим рівнем вологостійкості. По-третє, презентабельним зовнішнім виглядом. По-четверте, вартість панелей МДФ на сімдесят відсотків нижче порівняно з вартістю натурального дерева. Панелі МДФ дуже легко обробляти, при цьому вони володіють високими характеристиками міцності, відмінно утримує фурнітуру.Крім цього МДФ ламінований і цельнопрессованні плити володіють високим рівнем звукоізоляції і вогнестійкості.

Рівень якості виробництва плит МДФ завжди підлягає жорсткому контролю. Поверхня плит МДФ добре оброблена, тому цей матеріал користується високим попитом у виробників меблів. Високий рівень вологостійкості матеріалу робить його особливо затребуваним при виробництві кухонних меблів і меблів для ванних кімнат. Плити МДФ не коробляться від впливу пари і вологи.

Простота і легкість в обробці допускають отримання з плит МДФ кути округлої форми, красивих фільонок, різноманітних деталей складних форм, що істотно розширює можливості виробників і дизайнерів. Одним з головних достоїнств плит МДФ є високі екологічні показники. Плити МДФ отримали дозвіл на використання їх при виробництві дитячих меблів, так як рівень формальдегіду виділяється з плит мінімальний.

Одним з позитивних якостей МДФ є простота монтажу. Якщо використовувати плити МДФ для обробки стін, то можна не витрачати час і гроші на попередню обробку стін. Враховуючи відмінні звуко — і теплоізоляційні якості МДФ можна використовувати практично будь-ізолюючий матеріал. Особливо слід відзначити широку колірну гаму панелей МДФ.Панелі можуть бути оброблені шпоною дерева і полівінілхлоридної плівкою, що відкриває перед дизайнерами широкі можливості. Плити МДФ не сприйнятливі до впливу грибків і цвілі.

.
Публікації (RSS) Карта Інтекор