Переваги ламінованої ДСП

Напевно, не один раз вам доводилося чути, що тільки в нашій країні меблі виробляють з тирси, а паркани з дерева.Відповідь на питання про те, який матеріал краще використовувати при виробництві меблів, а який для спорудження парканів далеко не однозначний. Якщо зробити паркан з матеріалу типу ДСП ламінованого або МДФ, то прослужить такий паркан не більше півроку, після чого перетвориться в тирса, з яких і були зроблені ці плити. Плити МДФ і ДСП не виносять впливу сонячних променів і дощів.Звичайно, меблі, виготовлена з дерева, володіє рядом переваг, але для того, щоб підготувати деревину потрібно чимало досвіду, умінь, часу і сил. Крім того навіть самий вправний майстер не зможе гарантувати, що після всіх обробок дошки не поведе і вони не потріскаються. Крім цього меблі з цільної деревини важить досить багато, і ціни на меблі, виготовлені з масиву дерева доступні далеко не кожному.

Деревостружкові плити, а вірніше ДСП ламіновані не мають всіх перерахованих вище недоліків. ДСП ламіноване являє собою ті ж тирса, тільки покриті спеціальною декоративною плівкою, що імітує текстуру дерева або мармуру або інших матеріалів. Плити ДСП покриваються меламіновою плівкою, яка являє собою папір, просочений спеціальною речовиною — меламіном, не растворяющимся ні у воді, ні в багатьох розчинниках. Меламінова папір володіє високим рівнем міцності, а ДСП ламіноване не сприйнятливе до подряпин, до впливу високих температур, до ударів.Природно, що ці властивості будуть мати місце на побутовому рівні, звичайно ДСП ламіноване не витримає ні вогню, ні удару молотка. Якщо заламінувати вологостійку деревостружкову плиту, то вийде відмінний матеріал, який можна використовувати і для виробництва кухонних меблів і меблів для ванних кімнат.

Не обізнана людина не зможе толком пояснити, як відбувається процедура ламінування деревостружкової плити, тобто виробництва ДСП ламінованого. На перший погляд може здатися, що меламінову плівку приклеюють до ДСП.Насправді ДСП ламіноване виходить трохи складніше. Для процесу ламінування використовують спеціальний гарячий прес, який являє собою дві плити, виготовлені з сталі, які розташовані горизонтально одна над одною. Верхня плита кріпиться жорстко, по ній за допомогою насоса циркулює нагріте до дуже високої температури масло.До цієї плиті знизу кріпиться матриця, яка виготовлена із спеціального сплаву. На цю матрицю наноситься спеціальний малюнок, який потім на ламінаті видавить текстуру дерева або щось ще. Плиту і матрицю розділяє шар, виконаний з дроту і термостійкого ізоляційного матеріалу. Цей шар необхідний для рівномірної передачі тепла від самої верхньої плити до матриці. Нижня плита має абсолютно гладке покриття і розташована на поршнях масляних циліндрів.Процес ламінування ДСП відбувається наступним чином: плити ДСП по рейках надходять на нижню плиту, потім на плиту ДСП кладуть аркуш меламіновою паперу, яка просочена смолою. Після цього, за допомогою насосів, нижня плита піднімається і притискає плиту ЛСП з меламіновою плівкою нагрітої до 55 градусів Цельсія матриці, розташованої на верхній плиті. Прес має тиск рівний декільком тоннам. Висока температура призводить до того, що смола на меламіновою плівці розплавляється і проникає в поверхню деревностружкової плити.За допомогою тиску результат закріпиться, і при цьому матриця видавить на плівці необхідний малюнок.

Прес здавлює деревостружкову плиту з плівкою протягом всього декількох секунд, після цього нижня плита опускається і процес повторюється для іншої сторони ДСП.

На даний момент ДСП ламіноване являє собою найбільш затребуваний в меблевому виробництві матеріал. Але деревностружкова плита активно використовується і в інших сферах, наприклад, для зведення даху, перегородок, для оформлення інтер’єрів. Для роботи з кухнями і ванними використовуються спеціальні види деревостружкової плити, які мають високий рівень вологостійкості. В якості позитивних сторін ДСП можна відзначити економічність і простоту обробки.Меблі та інші вироби із деревостружкової плити відрізняються привабливим зовнішнім виглядом, простотою використання, доступною ціною.

Сьогоднішній покупець, почувши слова «деревностружкова плита», не буде презирливо кривитися. Всі знають, що сучасне ДСП не має нічого спільного з тими некрасивими, крошащимися плитами низької якості, з яких просто нереально було зробити якісну меблі.

.
Публікації (RSS) Карта Інтекор