Огляд меблевих пластиків різних виробників

В реаліях сучасності вимоги споживача до якої-небудь продукції дуже високі. Цю тезу як ніколи актуальним і для сучасної меблів. Споживач, в кінцевому рахунку, бажає отримати продукт, що поєднує в собі якість, дизайн і простоту, а також різноманітність кольорів, фактур, невибагливість у догляді і хорошу зносостійкість.

Серед матеріалів, що відповідають вимогам сучасного споживача, варто особливо підкреслити меблевий пластик, який широко застосовується у виробництві. Його головні переваги — зносостійкість, здатність не абсорбувати воду, а також стійкість до високих температур.

Меблевий пластик підрозділяється на два виду — стандартний HGS (Horisontal Standard Grade) і формуемий (постформінг) — HGP (Horisontal Grade Postforming). HGP-пластик володіє властивістю постформирования, завдяки чому матеріалу, із застосуванням спеціального устаткування, можна зраджувати певну форму — вигнуту або округлу — не втрачаючи при цьому його первісних властивостей, що дуже зручно при виготовленні стільниць та меблевих фасадів.

У російській термінології меблевий пластик називається декоративним паперово-шаруватим пластиком (ДБСП), у зарубіжній термінології — HPL і CPL. HPL (High Pressure Laminat) — пластик, виготовлений під високим тиском в пресах. Виробництво CPL (Continuous Pressure Laminat) пластика відбувається безперервно при меншому тиску, тому за властивостями поступається HPL-пластику, який володіє більш високими механічними і фізичними показниками, такими як міцність до механічних дій (ударів, подряпин), стійкість до ультрафіолету, побутової хімії, високих температур.

На сьогоднішній день вибір декоративного паперово-шаруватого пластику на ринку досить різноманітний, на ньому представлені як російські, так і зарубіжні гравці.

Серед російських виробників можна виділити компанію «Слотекс» (Санкт-Петербург) і фірму»Аркобалено» (Самара), випускають CPL — пластики, і завод шаруватих пластиків в Санкт-Петербурзі, випусковий HPL — пластики.

В асортименті компанії Слотекс присутні пластики, які володіють такими якостями, як вогнестійкість і антибактеріальність.

Кількість декорів, вироблених компанією Слотекс, складається з п’яти колекцій (Класика, Бутік, Бестселер, Авангард, Монохром), відповідають європейському стандарту EN 438.

Колекція «Класика» — зносостійка колекція, призначена для різних типів поверхонь (глянець, пори дерева, кристал, суперматовая, микролиния). Деякі пластики з колекції мають постформируемими властивостями. Для спеціальних поверхонь застосовують вогнестійкі пластики з колекції, а в деяких випадках і антибактеріальні пластики.

«Бестселер» — популярна колекція, призначена для дерев’яних, глянсових і матових поверхонь.

«Бутік». Частина цієї колекції володіє зносостійкими властивостями, інша частина колекції має постформируемими, вогнестійкими, і антибактеріальними властивостями. Поверхні можуть мати безліч фактур і відтінків — кристал, пори дерева, матова, суперматовая, микролиния, глянець.

Колекція «Монохром» — зносостійкий пластик, для глянсовою, матовою і пори дерева.

Колекція «Авангард» — цікава колекція з різними фактурами — кристал, пори дерева, матова, суперматовая, микролиния, глянець, екстраглянец.

Фірма «Аркобалено» також займається виробництвом колекцій CPL-пластиків, в кольоровій гамі: камені, деревні, фантазія, металики, фоновий. За бажанням клієнта CPL-пластик може бути виготовлений з додатковим захисним шаром.

«Слопласт П» — колекція постформируемих пластиків, здатних формуватися як уздовж, так і впоперек аркуша, з різною структурованою поверхнею (матова, глянець, тиснення). Колекція декорів представлена в 5 лініях, а саме: «Дерево», «Металік», «Фентезі», «Однотонні», «Камінь».

Серед зарубіжних виробників на ринку представлено більше 20-ти виробників як HPL, так і CPL пластиків, які працюють в різних цінових нішах.

Серед італійських виробників особливо виділяються дві компанії — «Liri Industriale» і «Abet Laminati».

На сьогоднішній день колекція «Liri Industriale», одного з провідних світових виробників пластику, представлена наступними видами — Фантазійний пластик, Кам’яний пластик, однотонний пластик, Пісок, Деревоподібні пластик, Металізований пластик, Перламутровий пластик. Якість і неповторний дизайн від компанії Liri Industriale ефектно виділяють цей меблевий пластик.

Група компаній «Abet Laminati» (Італія) є світовим лідером в області виробництва декоративних паперовошаруватих пластиків високого тиску (HPL), і випускає безліч колекцій: Дерево, Однотонні, вертикальна лінія, Металики, Калейдос, Камені, Файбер, Нью-Йорк, Шовкографія. Відмінна риса всіх пластиків — ударостійкість, стійкість кольору і вологостійкість. Крім того пластики цієї компанії володіють хорошою зносостійкістю.

Колекція іспанської компанії «Arpa Industriale» дуже різноманітна. Відмінність пластика полягає не тільки за кольором, але і за текстурою. У колекціях представлені матові, глянцеві, пористі поверхні. Відтінки і текстури каменю можна знайти в лініях Pietre, Ossidi Minirale, яскрава колірна палітра колекції Colorsintesi, незвичайні ефекти в колекції Fantasie, тривимірність в колекції Iridescenti, холод металу в колекції Metalli, чарівна колекція Magic.

Шаруватий пластик SprelaCart є зносостійким матеріалом і застосовується там, де потрібна особлива захист поверхонь.Колекція декорів включає забарвлення натуральних порід дерева, граніту, мармуру, однотонні кольори, а також фантазійні декори.

Вибір пластику величезний і різноманітний за ціною, якістю, забарвленні, і текстурі. Але при виготовленні меблів варто враховувати, що для поверхонь, які протягом тривалого часу перебувають в агресивному середовищі (температура, побутова хімія, механічні пошкодження) необхідні спеціальні зносостійкі HPL — пластики або CPL пластики з особливим покриттям. У той же час для звичайних поверхонь достатньо і CPL пластику, який надійно і надовго захистить меблі від пошкоджень.

.
Публікації (RSS) Карта Інтекор