Обробка меблевих пластиків

Меблеві пластики, як і всякі полімерні матеріали, що мають різкі відмінності в методах обробки від інших конструкційних матеріалів.

Розглянемо механічну обробку різанням, такі її поширені операції як розкрій і свердління. Попередня і остаточна розмітка деталей з меблевого пластику, передує механічній обробці. Наявність шаблонів заготовляється деталей значно підвищує продуктивність і якість. Враховуючи, що розкрій деталей меблів здійснюється по лицьовій стороні, наявність додаткових рисок і подряпин небажано. В крайньому випадку, користуйтеся сухим обточеними шматком мила, чи м’яким восковим розмічальних олівцем.Навіть наявність слідів звичайного крейди може привести до важко полірованим дефектів глянсової поверхні деталі.

Наявність вимірювального інструменту, такого як рулетки і лінійки, не завжди гарантує якісний розмір деталі.Необхідно користуватися перевіреним тарованим вимірювальним інструментом. В крайньому випадку, не використовувати одну і ту ж рулетку, лінійку, циркуль і косинець. Особливості свердління та різання пластмас, в першу чергу, полягають у більш низькій теплопровідності і високої в’язкості, порівняно з металами.

Якщо відбувається свердління металевої заготовки, то інтенсивно виділяється тепло, в більшій кількості відводиться в масив деталі. При обробці меблевих пластиків, вся енергія переходить в ріжучий інструмент, так як пластмаса поганий провідник тепла, а метал має високу теплопровідність. Якщо з стрічковими пилками проблема вирішується охолодженням обдувом на холостому сбеге пили, з дисковими пилами і фрезами проблема вже складніше.

Найбільш складно охолодити свердло. Особливо при свердлінні масиву або пакета пластикових пластин. У цих випадках входить у дію ще один фактор, високий коефіцієнт теплового розширення пластмас. Це призводить до того, що при свердлінні глибоких отворів, частину тепла все ж переходить в масив пластику і відбувається затиск інструменту, за рахунок звуження отвору. Мало того, відбувається інтенсивне тертя, не тільки з різальною частиною, але й з бічними частинами свердла. Інтенсивний нагрів, майже миттєво виводить його з ладу.Подібні температурні навантаження можуть позначитися на якості оброблюваних деталей з меблевого пластику. Щоб уникнути дефектів, і більш тривалого терміну служби інструментів, періодично виймайте інструмент з оброблюваного пластику, після невеликих подач, для охолодження струменем повітря. Основні методи підвищення якості при обробці полімерних деталей.

Правильна заточування інструменту, підбір кутів різання, для шаруватих меблевих пластиків складний процес.Відмінність у разі свердління поперек шарів кут заточування свердла 100-120 градусів, і вздовж шарів, майже вдвічі менше 60-70 градусів. Слід врахувати, що отвори в полімерних матеріалах після вилучення інструменту зменшуються в діаметрі до 0,05 мм. Слід передбачати допуск на цей розмір. Охолодження повітрям при обробці пластмас, найбільш поширений метод. Тим більше що в технології обробки, він добре компонується з аспіраційної або витяжною установкою.Взагалі витяжка має величезне значення механічної і теплової обробки меблевих пластиків.

Полімерна пил виділяє велику кількість шкідливих речовин, що вивільняються при нагріванні пластику. До того ж, дрібно дисперсні частки полімерів здатні викликати алергічні реакції організму. Особливо страждають слизові оболонки, тому очі і засоби особистої гігієни повинні бути надійно ізольовані від пилу. Рушники, серветки, туалетний папір, нерідко бувають причиною найсильніших дерматозів. Достатньо лише пронести їх у відкритому вигляді по цеху, або покласти в кишеню робочого одягу, і алергічний процес неминучий.

Особливо поширені такі захворювання на виробництвах з великою кількістю новітнього обладнання. Окремо слід розглянути такі методи обробки меблевого пластику, як пресування і постформінг.

Слід відрізняти пресування з метою склеювання та з метою формування деталей меблів. Склеювання може бути як при холодному, так і при гарячому пресуванні. Зміна розмірів деталі меблів або її рельєфу можливо тільки при гарячому пресуванні. Гаряче пресування так само прискорює процес полімеризації склеюваного шару деталей. Велика різноманітність застосовуваних клеїв і полімерних матеріалів, призводить до різноманітних температурних режимів склеювання і постформінгу. Тепловий потік передається оброблюваного полімеру через нагреваемую плиту.Нагрів, як правило, буває електричний, водяний і масляний. Найбільш поширений електричний нагрів.

Контроль температури нагрівається плиті відбувається термопарами або довгими датчиками, інтегрованими в масив плити. Достатньо мати три датчика, що б надійно гарантувати якість нагріву. В разі поломки одного з них, два залишилися цілими, покажуть не тільки правильну температуру, але і вкажуть на заміну дефектного.

Найбільш прийнятний варіант алюмінієві нагрівальні плити, так як вони володіють великою теплопровідністю і малою інерційністю нагріву. Слід зазначити, що плити з електричним нагрівом не відрізняються довговічністю і потребують постійного догляду і висококваліфікованого наладчика. Зусилля пресування, так само має високе значення, для якісного постформінгу. Не все преси здатні розвинути необхідне технологічне тиск. Особливо це позначається на якості найбільш дорогих, великогабаритних деталей, з великою площею пресування.Прес зусиллям до 100 тонн і більше, звичайне явище в сучасному меблевому виробництві. Меблевий пластик при неправильному нагріванні і розподіл навантажень схильний до розтріскування і деформації. Цьому можуть сприяти і залишкові напруження в деталях, особливо складного профілю з перепадами висот. У таких випадках незамінним у виробництві є вакуумний прес. Тиск створюється гнучкої полімерною мембраною, стійкою до температурних навантажень. Спеціальні види каучуку або силіконових гум забезпечують розтяг мембрани до 750%, що дозволяє облицьовувати деталі зі складним профілем.

В сучасних вакуумних пресах можливо якісне гнуття деталей меблів, за шаблоном висотою більше півметра, з одночасним облицюванням деталі. Рівномірність обтиску і досить легке регулювання температурного режиму, дозволяють віднести цей метод облицювання до лідерів сучасного меблевого виробничого процесу. Меблевий пластик як конструкційний матеріал, у виробництві меблів та інтер’єру, який знаходиться на вершині сучасних технологій виробництва товарів для людей.

.
Публікації (RSS) Карта Інтекор