Не всі мийки з нержавіючої сталі однаково гарні. Як відрізнити підробку?

Не так багато часу пройшло з тих часів, коли такий матеріал як титан був чимось недосяжним і використовувався тільки в авіакосмічних та військових технологій. Сьогодні ні для кого не секрет, що титан є одним з різновидів нержавіючої сталі. Одна з головних особливостей нержавіючої сталі — це високий рівень несприйнятливості до механічної дії і впливу корозії.

В наші дні нікого не дивує наявність на кухні посуду з нержавіючої сталі, предметів інтер’єру, виконаних з нержавіючої сталі та іншими побутовими виробами, які добре себе зарекомендували. Напевно, вже кожен замінив чавун або емальований сталь на блискучу кухонну мийку, виконану з нержавіючої сталі.

Останнім часом на ринку з’явилася велика кількість різноманітних мийок, виготовлених з нержавіючої сталі. Різні виробники кухонних мийок надали споживачам великий вибір. Виникає питання: чи в змозі пересічний покупець визначити рівень якості матеріалу, з якого виготовлена кухонна мийка? Якісна кухонна мийка, що відповідає всім існуючим вимогам, повинна бути виготовлена з нержавіючої сталі, яка використовується в харчовій промисловості, а значить, в ній немає шкідливих домішок важких металів, вона має високий рівень стійкості до впливу корозії.Мова йде про нержавіючої сталі AISI 304. У складі цієї сталі міститься 18% хрому і 10% нікелю. Ця сталь ідеально підходить для використання е в харчовій промисловості, і вона відповідає всім необхідним вимогам. Треба сказати, що сталь AISI 304 коштує досить дорого, завдяки високому вмісту нікелю, що в даний час сильно піднявся в ціні.

Існує ще один вид нержавіючої сталі з низьким вмістом нікелю. Ціна на цей вид стали на третину менше у порівнянні зі сталлю AISI 304, а вигляд її не відрізнити. Сталь AISI 202 (з низьким вмістом нікелю) активно використовується в машинобудуванні, вона має зовсім інший хімічний склад, а також місницькі і корозійні властивості.

Була проведена перевірка на корозійну стійкість в окремих середовищах. Ось, які були отримані результати: корозія при зануренні в 3% розчин натрій хлор. Були поведені наступні випробування: при кімнатній температурі протягом 720 годин і в киплячому розчині протягом 100 годин були помічені явні ознаки корозії. При цьому швидкість корозії була дуже висока (не залежно від температури, за якої проводилися випробування) і становила вісім сотих мм. в рік.

Випробування на стійкість до корозії при зануренні в різні суміші органічних кислот дали наступні результати.Використовувалися такі суміші: оцтова кислота (1,5%) і молочна кислота (1,2%), а також лимонна кислота (1,7%) і винна кислота (1,5%). Були поведені наступні випробування: при кімнатній температурі протягом 720 годин і в киплячому розчині протягом 100 годин були помічені явні ознаки корозії. При цьому швидкість корозії була дуже висока (не залежно від температури, за якої проводилися випробування) і становила одну десяту мм. в рік.При додаванні до суміші трипроцентного натрій хлор швидкість корозії збільшувалася.

На прилавках магазину кухонна мийка, виготовлена із сталі AISI 304 або зі сталі AISI 202 виглядають абсолютно однаково. Але, перебуваючи в експлуатації всього пару місяців, кухонна мийка, виготовлена зі сталі AISI 202, змусить своїх власників пошкодувати про зроблений вибір. Перше, що засмутить власників мийки, це плями, які поширяться по всій її поверхні, потім зникне початковий колір металу. На зварювальних швах почнуть проявлятися корозійні розлучення. Не виключено, що через рік експлуатації на кухонній мийці, виготовленої зі сталі AISI 202 з’явиться наскрізна корозія.Мийки, виконані з нержавіючої сталі AISI 202 відрізняються невисокою ціною і невідомим виробником. Як правило, вони продаються без паспорта на товар без упаковки. У будь-якому випадку, останнє слово залишається за клієнтом.

На яких виробників слід орієнтуватися, щоб не придбати неякісний товар? Наприклад, такі європейські компанії, як TEKA, FRANKE, BLANCO пропонують величезний вибір, високий рівень якості своїх виробів, але і ціна доступна не кожному. Непогано представлені на ринку турецькі виробники кухонних мийок, наприклад, АРТЕНОВА, ОСКАР. Але віддаючи перевагу турецького виробника, необхідно пам’ятати, що кухонні мийки виробляються з тонкої сталі (0,4 — 0,6 міліметра).

Треба відзначити, що досить добре зарекомендували себе у виробництві якісних та доступних за ціною кухонних мийок китайські виробники. Можна звернути увагу на такі торгові марки, як «HAMA», «PUKE» і «CS». Асортимент кухонних нержавіючих мийок китайських виробників складе гідну конкуренцію європейському асортименту.

.
Публікації (RSS) Карта Інтекор