Меблі з пластику

Основні види пластмас, застосовуваних при виготовленні меблів.

Історія людства знає не так-то багато матеріалів, які використовувалися для виготовлення меблів. Першим приходить в голову дерево (що само по собі або в комбінації з тканинами і шкірою), набагато рідше зустрічалася меблі з металу, каменю або скла. Всі ці натуральні матеріали і до сьогоднішнього дня не втратили своєї актуальності, але з середини XX століття їм довелося трохи потіснитися, на ринку з’явилася Її величність Пластмаса. Новий матеріал вразив уяву дизайнерів і обивателів, почався справжній пластиковий бум, який не обійшов стороною і меблеву промисловість.

Виробників приваблювала в першу чергу простота технології: гранули полімеру розплавляють і впорскують у форму.Через деякий час виріб готовий, достатньо видалити литники і закінчити обробку. Однак, на цьому переваги власне і закінчуються. По-перше, виготовлення нових прес-форм — це дороге задоволення, а стандартна масова штамповка швидко набридає споживачеві. По-друге, за вартістю меблі, виготовлені з високоякісного пластику часом дорожче, ніж меблі, виготовлені з натуральних матеріалів.Ну і нарешті, столи і стільці з дешевого пластику, що заполонили нашу країну в 90-ті роки, багато в чому дискредитували саму ідею використання полімерів при виготовленні меблів. Мода на пластикову меблі залишилася в минулому. Основним конструкційним матеріалів у виробництві меблів на довгі роки стали штучні деревні матеріали (деревинно-стружкові і двересно-волокнисті плити, плити МДФ і т. д.)

Але цей факт зовсім не означає, що пластик не затребуваний. Виготовлення якісної сучасної меблів передбачає використання десятків різних полімерів. Це різноманітна пластмасова фурнітура, полімерні клеї, сучасні лаки, фарби та емалі, різноманітні плівки, що застосовуються для ламінування поверхонь, матеріали для облицювання крайок і ще десятки найменувань сучасних високотехнологічних матеріалів.

Охарактеризуємо основні види пластмас, застосовуваних при виготовленні меблів.

1. Полівінілхлорид (ПВХ) — найдешевший та найпоширеніший пластик. Саме з неї виготовляють дешеві меблі, яку можна зустріти практично в кожному вуличному кафе. Столи і стільці з ПВХ легко деформуються і ламаються, при горінні виділяють токсичні речовини, можуть мати неприємний різкий запах, неоднорідну поверхню з дефектами.Фактично єдина перевага подібної меблів — її низька ціна. Втім, ці недоліки полімеру не заважають його використання у комбінації з іншими матеріалами.Так, з полівінілхлориду виготовляють плівки для облицювання пластей і кромочні матеріали, які повністю розкривають позитивні експлуатаційні якості полівінілхлориду: стійкість до зовнішніх впливів (вологи, ультрафіолету), широку колірна палітра і хорошу адгезію з клеять матеріалами.

2. Поліпропілен (ПП) — матовий пластик, який легко забарвлюється пігментами в різні кольори. На відміну від ПВХ, не містить в своєму складі хлору і не виділяє токсичних речовин при горінні. З поліпропілену часто виготовляють недорогу меблі, призначену для використання на вулиці (дачні меблі, меблі для кафе). За експлуатаційними якостями, ціною і сферами застосування поліпропілен близький до ПВХ, відрізняє його дещо більша екологічність.

3. Полікарбонат — досить дорогий матеріал, у якому поєднуються два такі якості, як міцність і прозорість. При цьому високоякісна прозора меблі, виготовлені з полікарбонату, може мати будь-який колір, в повній відповідності з побажаннями замовника. В іншому, при виробництві меблів полікарбонат використовується досить рідко, набагато частіше його можна зустріти на будівельному майданчику.

4. Пінополіуретан (ППУ) — матеріал, який широко використовується в якості наповнювача при виробництві м’яких меблів та матраців. Жорстка різновид ППУ застосовується в основному для виготовлення об’ємних декоративних елементів, наприклад, для імітації різьблення і скульптурних зображень. Крім того, з нього виготовляють конструкційні елементи, наприклад, спинки ліжок.

5. Поліметилметакрилат (ПММА, акрил) добре комбінується з іншими матеріалами, легко обробляється, добре клеїться. З нього часто виготовляють дизайнерську, стильну меблі: прозору кольорову або матову. Особливо ефектно поєднання такої меблів з відповідною підсвічуванням, яка створює враження «світяться» столів, диванів і т. д.

6. Акрилонитрилбутадиенстирол (АБС) — термопластичний полімер, що володіє високою міцністю і стійкістю до зовнішніх впливів. Найчастіше з нього виготовляють меблеву крайку.

Так що виробникові залишається тільки вибрати з численних сучасних полімерних матеріалів, які виробляє хімічна промисловість саме ті, які дозволять в кожному випадку домогтися максимального естетичного ефекту і найкращих експлуатаційних якостей.

.
Публікації (RSS) Карта Інтекор