Меблевий пластик

На сьогоднішній день не кожен може собі дозволити придбати меблі, виготовлену з натурального дерева, у зв’язку з високою вартістю матеріалу. Тому багато виробників все частіше стали використовувати штучні матеріали, що імітують натуральні. Одним з дуже зручних і доступних за вартістю матеріалів є меблевий (декоративний паперово-шаруватий) пластик, отримується шляхом пресування спеціальних видів паперів.

Меблевий пластик являє собою сучасний, екологічно чистий, конструкційно-оздоблювальний матеріал, який використовується для внутрішньої обробки приміщень, дверей, столів, офісних меблів, меблів для ванної та кухні, а також може застосовуватися, як елемент фасаду будівлі, фронтонів, рекламних щитів тощо.

Меблевий пластик буває листової і формуючий.

Листовий меблевий пластик являє собою великі пластикові листи, які приклеюються до поверхні за допомогою спеціального клею або за допомогою двосторонньої клейкої стрічки.

Формуючий меблевий пластик дає можливість створювати елементи неправильних форм, округлі або зігнуті. Пластик даного типу застосовується для облицювання стільниць, меблевих фасадів, дверей, підвіконь, для внутрішньої обробки будівель, суден тощо.

Використання меблевого пластику дозволяє втілити в життя будь-які, навіть найскладніші, дизайнерські рішення.Кількість декорів пластику не обмежена. Так, наприклад, існують деревні декори, що імітують деревину різних порід.

Однотонні декори — це декори різних кольорів і однорідної основи.

Фантазійні декори — це група декорів, що імітують кам’яні і металеві поверхні, різноманітні креативні рішення, наприклад, під золото або срібло і їм подібні.

Меблевий пластик розрізняється по фактурі, існує пластик:

— LUCIDO — це глянсовий пластик, вкритий захисною плівкою;

— T. F. — матовий пластик з ефектом апельсинової кірки;

— ERRE — матовий пластик із гладкою поверхнею;

— QUARZO — пластик з матовою і шорсткою поверхнею;

— PESCA — пластик з матовою і гладкою поверхнею;

— SATINA — пластик з матовою і шліфованою поверхнею;

— MOV — матовий пластик з ребристою поверхнею.

Декоративні меблеві пластики поділяються на пластики високого тиску — HPL (High Pressure Laminate) і пластики низького тиску — CPL. Пластики високого тиску володіють більш високим рівнем експлуатаційних якостей і найбільшим розмаїттям декорів. Завдяки цим властивостям, пластик є відмінним матеріалом для виробництва меблів для таких приміщень, як кухні і ванні кімнати. В складних умовах різких температурних перепадів і підвищеної вологості цей матеріал має явні переваги в порівнянні з іншими матеріалами.

Серед основних переваг меблевого пластику можна виділити дуже високу міцність і надійність, стійкість до різного роду хімічних і фізичних впливів. Правильним чином вироблений і оброблений пластик може використовуватись в різних приміщеннях, а особливо там, де використання натурального дерева або металу недоцільно. У порівнянні з деревом і металом, пластик не розшаровується і не іржавіє при постійному впливі вологи. Крім цього, меблевий пластик, при його правильному використанні, має тривалий термін експлуатації, найчастіше до 20 і більше років.

Меблевий пластик характеризується високою стійкістю до стирання, дряпання, ударостійкістю, а також підвищеною волого-, світло — і жаростійкістю, стійкістю до дії хімічних речовин.

Меблевий пластик не потребує додатковому захисному покритті, оскільки є зносостійким матеріалом. Він стійкий до механічних пошкоджень, до температурних перепадів, не вбирає рідину, володіє низькою проникністю, безпечний при контакті з продуктами харчування.

Ще одним не менш важливим якістю меблевого пластику є його пожежобезпечність. Пластик — труднопальний матеріал, що володіє властивостями, які перешкоджають подальшому поширенню вогню. Тим не менш, він все-таки згорає, а при згорянні виділяє токсичні речовини, що містять найменшу кількість шкідливих домішок у димі.

.
Публікації (RSS) Карта Інтекор