Меблевий пластик в понятті обивателя і професіонала

Обиватель дуже часто не бачить різниці між пластиком і пластмасою, яка являє собою однорідну масу з порошкоподібним наповнювачем. А ось професіонали меблевики під пластиком розуміють багатошаровий матеріал, що складається з пресований паперу, яка просочена спеціальними смолами, верхній шар, так званого меблевого пластика — декоративний. Декоративний паперово-шаруватий меблевий пластик може мати товщину від 0,5 до 2 міліметрів. Меблевий паперово-шаруватий пластик високим рівнем міцності, несприйнятливий до підвищеної вологості, не боїться впливу хімічних речовин.Декоративний меблевий пластик має високий рівень теплостійкості, переносить нагрівання до ста сорока градусів Цельсія, крім того, спокійно переносить нетривалий нагрівання до двохсот п’ятдесяти градусів Цельсія. Завдяки відмінним характеристикам декоративного меблевого пластику він ідеально підходить для облицювання колон, виконаних з ДСП. Для облицювання стільниць зазвичай використовують пластик, товщина якого варіюється від чотирьох десятих до дев’яти десятих міліметра.А ось плити МДФ у дуже рідкісних випадках декорують меблевим паперово-шаруватим пластиком, тому що подібним чином оформлена меблі отримає тільки істотну націнку, а якісні її характеристики не покращаться. Для кріплення декоративного пластикам до плит ДСП використовують водостійкий клей. Наклеюється паперово-шаруватий пластик на основу з ДСП під впливом високої температури і високого тиску.

У меблевій промисловості до декоративного паперово-шаруватого пластику часто застосовується термін постформінг, причому, якщо декоративний меблевий пластик володіє властивостями, які дозволяють виконувати цей постформінг, то він (пластик) користується великою популярністю. Давайте розберемося, що означає термін «постформінг». Під постформингом розуміється можливість отримувати з декоративно-паперового пластику складні фігури. Наприклад, постформингом м ожна назвати процес заокруглення профілю за допомогою спеціального обладнання.Декоративний пластик приклеюється на основу з ДСП, таким чином, щоб залишилися випуски. Потім, використовуючи спеціальне обладнання, декоративний пластик розігрівають і загинають. Таким чином, постформінг можна розуміти як обробку країв після приклеювання паперово-шаруватого пластику на основі. Постформингом ще називають декоративні пластики, які застосовують для оформлення країв, також постформингом називають вже готові елементи меблів, які облицьовані вищеописаним способом.Назва «постформінг» може носити і обладнання, яке необхідно для обробки країв декоративного пластику.

У пересічного громадянина може виникнути питання, а навіщо власного кажучи, потрібні крайки на торцях елементів меблів з ДСП або МДФ. Справа в тому, що кромки захищають деревно-стружкову плиту від руйнівного впливу вологи, від сколів, не дають випаровуватися полімерним сполучною, якими просякнута плита. Як правило, за зовнішнім виглядом кромки і за її типом визначають якість меблів. Якщо корпусні меблі відноситься до економ-класу, то для обробки торців використовуються крайки на основі текстурних паперів, які просочені полімерними зв’язуючими.Ці текстури паперу більше відомі, як меламінові кромки, хоча це і не зовсім вірно. Рисунок папір має широкий спектр кольорів, тому немає ніякого праці в підборі кромки під декор основного покриття. У текстурної папери є і недоліки, вона має невисокий рівень міцності. Тому на кромці дуже часто утворюються відколи.

.
Публікації (RSS) Карта Інтекор