Меблевий пластик

Нові ідеї підвищення зносостійкості особових меблевих пластиків

Здавалося б, що можна придумати нове у відпрацьованому процесі виробництва декоративних пластиків з багатошарового пресованого паперу з полімерним просоченням?

Основна кількість шарів складається з крафт-паперу, яка забезпечує міцність пластику і геометричні розміри.

Оскільки крафт-папір не володіє декоративними властивостями, декоративна поверхня формується за рахунок двох шарів спеціального паперу декоративного шару і поверхні оверлей.

І ось на цій ділянці виробництва починаються технологічні труднощі. Нескладно забезпечити найрізноманітніші забарвлення і фактури поверхні, складно забезпечити їх захист і зносостійкість протягом тривалого часу. Оскільки основну захисну функцію від зносу і термічних ударів несе шар оверлей, до нього і була спрямована основна увага дослідників компанії виробника меблевого пластику WILSONART. Раніше ця компанія закуповувала плівки оверлей і деякі інші сировинні компоненти у сторонніх фірм.І хоча зразки пластику витримували всі тести по зносостійкості, і так званий, тайбер-тест перевершував вимозі основних стандартів приблизно в два рази, це не задовольняло за якістю захисту поверхні. Деякі фактурні поверхні типу тканинний малюнок, легко втрачали товарний вигляд при найменших пошкодженнях.

Слід зазначити, що формування поверхневого шару з особливими захисними властивостями здійснюється з допомогою просочення особливими смолами з наповнювачами. Як правило, наповнювач це оксид алюмінію, особливо міцні кристали, якого використовуються у вигляді робочої поверхні на заточувальних абразивних кругах і наждачним папером. В шарі смоли, після полімеризації, кристали оксиду алюмінію знаходяться в хаотичному стані і відіграють роль ключових центрів сприймають навантаження при стиранні у відносно м’яких шарів полімеру.У грубому порівняно ми маємо тонкий шар полімерної плівки з твердими вкрапленнями, подібно міцної бетонній стяжці по пухкому основи.

Основна особливість нової технології підвищення міцності поверхні меблевого пластику, полягає в орієнтації кристалів в поверхневому шарі. Спеціальна технологія обробки особового меламінового шару дозволяє орієнтувати кристали оксиду алюмінію по крупності. Найбільш дрібні кристали розташовані біля лицьової поверхні, при цьому зносостійкість і фактура відрізняються підвищеною якістю.

Меблевий пластик, завдяки новим технологіям, придбав стійкість до зносу і підвищену міцність, а також здатність передавати дрібний рельєф, наприклад, рисунок тканини або натуральну природну фактуру зображення. Слід відзначити підвищену стійкість до термічних ударів модифікованого оксидом алюмінію меблевого пластику, який напевно знайде застосування в кухонних меблів, аксесуарів для ресторанів, кафе і місць масового відпочинку.

.
Публікації (RSS) Карта Інтекор