Екскурс в історію пластикових меблів

У свій час пластик, як матеріал, підкорив видатного промислового дизайнера Філіпа Старка: цей геній спрямував свій талант і вміння на створення унікальної меблевої колекції з пластику. Перший такий стілець, який був виготовлений цим дизайнером для Cafe Costes, був проданий за тисячу доларів. Однак далеко не кожен міг собі дозволити придбати таку «дрібницю».Тому Філіп Старк поступово знижував вартість: наступні моделі коштували по 200 доларів, а пізніше ціна одного меблевого виробу досягла 14 доларів (такий ціновий рекорд був досягнутий, коли дизайнер домовився з мережею великих супермаркетів реалізовувати свою продукцію гуртовими партіями). І навіть, знизивши вартість створюваних виробів, дизайнер відчував внутрішнє задоволення, адже тепер її продукція стала доступна всім.

Бажання, преобладавшее в цьому генія, забезпечити всіх меблевими аксесуарами, виконаними з пластику, повірте, аж ніяк не позбавлене здорового глузду. Пластик — це, воістину, символ цивілізації. Він набагато складніший і «розумніші» будь-якого натурального матеріалу. До того ж він економічний і безпечний.

Великим італійським дизайнером Вико Маджистретти була внесена величезна лепта в розвиток виробництва меблів з пластику. Цей геній вважав, що простота дизайнерського оформлення є невід’ємним складовим хорошого дизайнерського рішення. У 60-х роках цей дизайнер почав роботу, пов’язану з виготовленням поліестерових столів і стільців. Відомим авторським продуктом є модель Selena. Цей стілець, конструкція якого передбачає S-подібні ніжки, забезпечує неймовірну стійкість завдяки тому, що в місцях максимального навантаження пластмаса ущільнена.

У свою чергу данська дизайнер Вернер Пантон винайшов свій варіант унікальної моделі пластикових меблів. Цим авторським продуктом став суцільнопластиковий стілець Ant, не має ніжок, але виконаний на кронштейнах. До речі, на сьогоднішній день випущено мільйони примірників подібних стільців. Але на цьому розвиток вигляду ексклюзивної пластикових меблів не закінчується.

Сучасні тенденції розвитку меблевої індустрії, що випускає пластикові меблеві аксесуари, включають в себе мімікрування пластику. Наприклад, марка Liv’it з метою привнесення різноманітності в традиційну гладку фактуру випустила унікальне пластикове крісло Dandy, зовнішній вигляд якого створює враження, ніби крісло обтягнуте крокодилової прозорою шкірою.

Так, авторські роботи видатних дизайнерів допомагають по-іншому подивитися на цей звичайний матеріал: вони підносять пластик з яскравою і привабливою боку, раніше не вивченою людьми!

.
Публікації (RSS) Карта Інтекор