ДСП і МДФ плити для меблів

Мало хто візьметься прогнозувати зміну тенденцій в дизайні інтер’єрів, але одне можна сказати з повною упевненістю, настільки активно увірвалися в наше життя пластики відходять у минуле. Сьогодні пластики втратили довіру, старіючи, вони втрачають свій презентабельний вигляд, забруднюють навколишнє середовище, при пожежі надають згубну дію на людину. Дерево також володіє багатьма негативними властивостями, але людство за весь час свого існування встигла їх все вивчити і навчилося з ними співіснувати.Але, справедливості заради треба зауважити, що позитивних якостей у дерева набагато більше. Для людей представляють велику цінність ті тактильні і зорові відчуття, які може дати дерево, що вони з великим задоволенням виберуть самий простий стілець, виготовлений із сосни, ніж пластиковий стілець від відомого дизайнера.Ну, а ще якщо і повірити в те, що дерев’яні меблі не виділяє в навколишнє середовище шкідливих речовин (хоча дане твердження дуже сумнівно, так як дерево піддається хімічній обробці), то дерев’яні меблі являє собою самий оптимальний варіант екологічно чистого предмета інтер’єру.

В даний час дерев’яні меблі користується великою популярністю. Але, на жаль, люди стурбовані екологічним станом свого будинку, абсолютно забувають про екологічний стан нашої планети. Для того щоб задовольнити свої потреби, людина нещадно вирубує ліси, а всю відповідальність за це перекладає на плечі власників меблевих фабрик. Але, незважаючи на те, хто винен, природні запаси лісу звелися практично до мінімуму, на землі вже, можна сказати, і не залишилося місць, де дозволена вирубка лісу.Наприклад, в Європі заборонена вирубка лісу, тому меблі, виготовлені з натурального дерева, там велика рідкість і коштує дуже великих грошей.

Але, як кажуть, не однією деревиною жива людина. В даний час відомо три види дерев’яних плит, які досить успішно замінюють у нашій дерево життя. Панелі ДСП (деревостружкові плити) мають невеликі успіхи і все тому, що в процесі виробництва в якості зв’язуючих речовин використовуються формальдегіди, які дуже шкідливі для здоров’я людини.Треба сказати, що деякі види панелей ДСП заборонено використовувати для виготовлення меблів. Найбільш екологічними панелями ДСП вважаються австрійські і німецькі плити. Ці панелі мають клас Е1.

Другий вид дерев’яних плит це плити МДФ. Плити МДФ виробляють не з дерев’яних стружок, а з деревного пилу, яка з’єднується за допомогою лігніну і парафіну. Зауважимо, що лігнін — це речовина, яка міститься в кожному дереві і виділяється з нього при нагріванні. МДФ не містить шкідливих для людини речовин, тому до теперішнього часу є фаворитом. Для образного розуміння треба зазначити, що панель ДСП являє собою дерево, яке пропущене через м’ясорубку, а плити МДФ — це дерево, пропущене через міксер.

Якщо хтось думає, що ніколи не бачив панелі ДСП, то дуже помиляється. Задня стінка вашого шафи як раз зроблена з панелі ДСП, якщо ви раніше думали, що це фанера, то глибоко помилялися. ДСП практично незамінний при виготовленні корпусних конструкцій.

Оптимальний варіант — це шпоновані панелі ДСП або МДФ. Перше гідність шпонованих меблів полягає в тому, що поверхня плит, які оброблені клеєм і шкідливими смолами виявляється закритою тонким шаром дерева. Друге гідність шпонированной панелі ДСП полягає в тому, що споживач купує меблі, в якій хоч і в невеликих кількостях, але є натуральне дерево. Третє гідність шпонованих меблів полягає в тому, що при її виробництві відбувається суттєва економія лісових ресурсів.Рахуйте самі, з одного квадратного метра дерева, товщина якого складає три сантиметри, виходить близько п’ятдесяти метрів листового шпону.

Річ у тім, що технологія шпонування не відповідає вимогам екологічного житла. Сама технологія практично не залишає в ньому натуральної деревини. Загалом, все те, що присутнє в нашому інтер’єрі і заявляє про себе, як про натуральній деревині насправді є жалюгідне подобу. Ніякі технології не зможуть передати красу справжньої деревини.

Кожен, хто хоч якось стикався з деревом, знає, що його поведінка неможливо передбачити. Навіть якщо бездоганно дотримуватися всіх правил експлуатації дерев’яних меблів, все одно з часом з’являться вади. В цьому плані дизайнерам, які працюють з натуральним деревом, можна тільки поспівчувати. Наприклад, африканські породи дерев дуже красиві, але вони практично не піддаються обробці, настільки вони тверді. Червоні сорти дерев легко піддаються обробці, але вони мають пористу поверхню, а значить, їх не вдасться відшліфувати, і вони дуже швидко втратить товарний вигляд.І навіть якщо вдалося підібрати дерево, яке відповідає всім вимогам, то підібрати однотипні дошки це велика проблема.

.
Публікації (RSS) Карта Інтекор