Декор меблів сучасними пластиками

В сучасних тенденціях дизайну меблів та інтер’єру знаходять широке застосування полімерні матеріали.

Основну масу меблевих пластиків складають багатошарові композиційні матеріали на основі паперу або рідше деревини, просоченого термореактивними фенолформальдегидними смолами.

Характерною особливістю меблевих пластиків є наявність ламінованого облицювального шару.

Як правило, декоративна поверхня утворюється наклейкою і подальшою полімеризацією паперових плівок просочених меламіновими смолами, які утворюють монолітний матеріал.

Подальше пресування при впливі високих температур, близько 150 — 250 градусів, призводить до полімеризації як внутрішніх, так і зовнішніх шарів матеріалу.

Декоративний ефект досягається за рахунок утворення досить міцної і прозорої полімерної плівки, здатної чинити опір стиранню і термічним впливам, наприклад тліючої сигарети або гарячої чашки.

Дизайнерські рішення лицьовій поверхні можуть бути найрізноманітнішими, обробка плівками під різноманітні породи дерева, природний камінь різноманітних фактур, тканину або навіть художні та фотографічні панно.

У разі накладення декількох шарів декору, можна досягти ефекту матовості, металевого блиску або навіть голографічних об’ємних ефектів.

Технологія виробництва шаруватих меблевих пластиків має відмінність за способом формування.

По термінам зарубіжних виробників HPL — High Pressure Laminat, меблевий або обробний пластик, отриманий при високих тисках на плоскому пресі з гріючою пластинами.

CPL Continuous Pressure Laminat матеріал, одержуваний на стрічкових пресах, безперервним способом формування, при менших тисках.

Обидва види меблевих пластиків мають ряд переваг.

HPL — має велику механічну міцність, підвищену стійкість до ударних і механічних навантажень, утворення плям і термічну стійкість.

CPL — формується при постійному і безперервно повишающемся тиску. При цьому відбувається видавлювання повітряних бульбашок з внутрішніх шарів за рахунок прасувального ефекту.

При точному поєднанні температурних режимів, можна досягти високої подальшої пластичності, одержуваного матеріалу.

Ще одна перевага CPL методу формування, є можливість отримувати пластикові вироби з великими лінійними розмірами. Наприклад, рулонні, смугові матеріали для облицювання кромок виробів.

Технологія виготовлення не надто відрізняється від виробництва листових меблевих пластиків.

Просочення меламіновою смолою, з механічним тисненням під час пресування, забезпечує виробам чудовий товарний вигляд, аж до імітації пір і структури деревини.

Покриття лицьової сторони лаком дозволяє отримати кромкоообразующую плівку з фінішним ефектом.

Безумовним лідером на вітчизняному ринку є австрійський виробник меблевого пластику «SIBU Design».

Різноманітні колірні відтінки і фактура пропонованих матеріалів, вражає навіть досвідчених дизайнерів, виробників меблів і інтер’єрів.

Структурований пластик має масу варіантів тиснення як в стилі техно, так і природні фактури, в тому числі і під рельєф шкіри і деревини.

Нове модне напрямок мозаїчний пластик, представлений у варіантах класичної, лінійної, і діагональної мозаїки, у тому числі і металізованої з різними відтінками.

Перфорований меблевий пластик представлений варіантами, як простий перфорації, так і модними об’ємними перфорованими елементами в стилі 3D.

Дзеркальний пластик безпечна атравматичний альтернатива дзеркальним панелям. Стійкі до ударів, ударостійкі дзеркала різної колірної гами забезпечують сучасний дизайн. Шкіряні пластикові панелі забезпечать багатий дизайн інтер’єру барних стійок, рецепшн і зон відпочинку.

Останнє віяння в області меблевого декору, кам’яний шпон, конструктивно представляє, наклеєні на пластикове підстава, тонкі пластини природного каменю. Слід зазначити, що даний вид декоративного пластику, хоча і виділяється багатою натуральною фактурою, не рекомендується застосовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю.

Італійська група виробників меблевих пластиків, завжди відрізнялася почуттям високого стилю і дизайнерськими знахідками. LIRI Industriale пропонує нову колекцію меблевих пластиків еволюшен біо, з різноманітними природними кольорами від зерен кави, до всіляких фруктів і овочів. Приємна гамма на стільницях прикрасить як кухонні меблі, так і інтер’єр продуктових закладів, кафе, барів.

Пластики для меблів та інтер’єру Французької фірми Oberflex відрізняються широкою гамою застосовуваного деревного шпону. Понад 60 сортів дерева задовольнять будь-якого дизайнера. В складській програмі присутні розміри 3050х1270 мм.

На ринку присутні також пластики німецьких фірм RESOPAL, HOMAPAL і американських WILSONART.

Слід відзначити наявність в пластиках американських виробників компенсуючого шару з внутрішньої сторони пластику.

Для любителів бюджетних рішень, на ринку меблевого пластику є турецький виробник NЕBOARD ціна на вироби якого менше європейських виробників.

.
Публікації (RSS) Карта Інтекор